August 31, 2013

Mis saab matemaatikaõpetusest?

Ega saa vist midagi, suretatakse lihtsalt välja. Hiljuti kirjutas füüsikaharidusega haridusminister, et õppekavasid tuleb poole võrra vähendada. Eks laste õpitahe on kadunud, kui on muid huvitavaid tegevusi - näiteks hommikust õhtuni ja ka öösel arvutiga mängida. See arendab sõrmelihaseid, ei enamat. Nii, et võtame käärid kätte ja asume õppekava rüüstama.

Ega õpikudki just kõige paremad ole, aga ei näe hetkel ka neid inimesi, kes häid õpikuid kirjutaks. Mõni kirjastus annab küll välja vikerkaarevärvides õpikuid, aga ega needki lapsi targemaks saa teha, kui autor räägib 7. klassis "ristkorrutisest" ja muudest olematutest asjadest.

Ja nüüd siis õpetajad. No kes tahab õppida Eesti Vabariigis õpetajaks, kui palk on 715 eurot ja sedagi ei saa ju kätte, ilma maksud maha. Selle raha eest peab õpetaja laskma end mõnitada ja siis eeldatakse, et ta on lapsesõbralik, innovaatiline + veel 100 ilusat ja head omadust. Ma olen teinud väga palju kursusi õpetajatele ja näen, nad on väsinud. Aga väsinud inimene ei saa olla innovaatiline. Lihtsalt ei jaksa.

Kes teab lahendust, kuidas meie matemaatikaõpetust hukust päästa?


No comments: