October 11, 2014

Allar Veelmaa Matemaatikasõprade Selts MTÜ uudised

Tere!

Kursustest

Hetkel on käimas GeoGebra 4 baasil e-kursus. Peale uut aastat võtame kasutusele versiooni 5, las seni parandavad veel vigu.

E-kursus sisaldab hetkel 7 moodulit, neist 5 võib ise valida vastavalt oma soovile ja vajadusele. Kursusega saab alustada mistahes ajahetkel, sest osalejaid pole palju ja ma suudan süsteemi hallata. Nii, et kõik GG huvilised on oodatud. Süsteem on paindlik, igaüks teeb oma tempoga ja vastavalt sellele, kuidas aega on.

Kursusega liitumiseks saatke mulle e-kiri aadressile allar.veelmaa@lookool.ee või allarveelmaa8@hotmail.com (viimane on eelistatum). Kursuse maht on 20 tundi ja maksumus 40 eurot. Saab maksta ka peale uut aastat (kui on kooli garantiikiri. Kui kedagi huvitavad konkreetselt läbitavad teemad, siis võib samuti e-kirja saata. Sellel kursusel kasutan väga palju videomaterjali, st on võimalik vaadata videot ja ise ka kohe kaasa teha (video vahepeal muidugi pausi peale). 

Oktoobri lõpus algab Wirise e-koolitus ja siin keskendun põhiliselt sellele, kuidas Wiris enda ja oma õpilaste jaoks mugavaks abivahendiks teha. Kartus Wirise ees on suur ja minu meelest on levinud ka väär arusaam sellest programmist - teeb ju kõik ise ära, pole kasu midagi. Tegelikult saab teha nii, et ei tee midagi korraga ära, vaid ikka sammhaaval ja siis on sellest programmist üsna palju abi.

Ka selle kursuse maht on 20 akadeemilist tundi ning hind 40 eurot.

22. novembril on plaanis teha Loo Keskkoolis põhikooli õpetajatele kursus "Riukalikud ülesanded", kus vaadeldakse just selliseid n.ö kahtlase tekstiga ülesandeid, millega meid tavaliselt põhikooli lõpus kiputakse üllatama. Tegemist on mittestandardsete ülesannetega, millega lapsed pole eriti kokku puutunud ja see ajab neid segadusse, sest lugemisoskus on paljudel peaaegu olematu. Esialgsetel andmetel on lubanud kaasa lüüa ka Agu Ojasoo, kes pakub omalt poolt häid harjutusülesandeid. Iga õpetaja saab kaasa ca 100 ülesannet, mida oma lastega võiks läbi lahendada.

Kursusele registreerimiseks tuleb mulle e-postiga saata oma nimi, isikukood, telefoninumber, kooli nimi, maksja (selleks pole alati kool, vaid hoopis vallavalitsus või linnavalitsus või ...). Ühesõnaga on tarvis teada, kellele arve saata. Kursus kestab viis tundi ja algab kell 10.00 Loo Keskkooli matemaatika klassis. Kohtade arv on piiratud.
Esimesed huvilised on end juba registreerinud, ka küsitud on palju, kuid tihti kardetakse, et asi jääb maksmise taha. Nagu eelmiste kursustega, siis ka siin on võimalik maksta peale uut aastat. Seega kõik huvilised on oodatud.

Kui külastate minu kodulehte http://allarveelmaa.com ,siis selle avalehelt ja erinevate nuppude alt leiate kogu info.

Uutest raamatutest

9. klassi matemaatika tööraamatuga juhtus see kurb lugu, et see oli tükk aega isegi Rahva Raamatu TOP 10-s ja sügisel ostsid koolid kirjastusest praktiliselt kõik raamatud kiiresti ära. Oktoobri keskpaigaks peaks ilmuma kordustrükk, mis on kindlasti parem kui esmatrükk, sest seal on lahenduste jaoks jäetud rohkem ruumi. Sisu on mõlemal raamatul identne.

Oktoobri keskel ilmub ka tööraamat gümnaasiumi lõpetajale, esimese osa maht on ca 140 lk ning kuna tegemist on tööraamatuga, siis on ka seal näiteülesanded ja ülesannete lahendamiseks jäetud piisavalt ruumi. Kui läheb hästi, siis saan mõlemad raamatud Paidesse matemaatikaõpetajate päevadele kaasa võtta, mul on reedel plaanis väike sõnavõtt koos kostüümidraamaga, aga selle detaile siiski ei avalda. Las jääb midagi ka üllatuseks.

Gümnaasiumi tööraamatu teine osa ilmub tõenäoliselt enne aastavahetust, seega abiturientidele kätte andmiseks just paras aeg.

Kõikide raamatute hinnaks on kirjastus märkinud 4.90, raamatupoes on need raamatud tunduvalt kallimad.
Tellimused tasub esitada kohe kirjastusele Maurus (http://kirjastusmaurus.ee) . Nende kodulehel on eraldi nupp TELLIMINE, aga soovitan ka helistada, sest e-kirjad kipuvad minema sageli rämpsposti hulka.

Et ei peaks ostma n.ö põrsast kotis, siis saab gümnaasiumi tööraamatu I osa vaadata
http://issuu.com/allarveelmaa/docs/gymnaasium1 
ja põhikooli raamat on siin http://issuu.com/allarveelmaa/docs/pkool
(vana versioon ja mõlemal juhul on toimetamata tekst). Alla laadida ja paljundada ei ole lubatud.

Kõikide asjasse puutuvate küsimuste korral palun kirjutada e-posti aadressidele või siis peale tööaega (peale 16.00) võib ka helistada 58318791.

Paidesse matemaatikaõpetajate päevadele võtan kaasa ka MTÜ-d tutvustava A4-formaadis tutvustava lehe.

Ikka head soovides
Allar Veelmaa

No comments: